• Comments:۱

حوادث ترافیکی درون‌شهری: نابودی نیروی انسانی و سرمایۀ ملّی

حوادث ترافیکی(درون‌شهری و برون‌شهری) یکی از علل مرگ‌ومیر و آسیب‌های جسمی در بسیاری از کشورها است که هرساله هزینه‌های جانی و مالی بسیاری بر جوامع گوناگون تحمیل می‌کند. طبق آمارهای موجود،شمار آسیب دیدگان حوادث ترافیکی در سراسر جهان به بیش از ۵۰ میلیون نفر می‌رسد، و سالانه ۲/۱ میلیون نفر بر اثر این حوادث جان خود را از دست می‌دهند.به همین علت، حوادث ترافیکی به یکی از معضلات اجتماعی کشورها تبدیل‌شده و به‌عنوان یکی از ده علت مرگ و میر شایع در جهان مطرح است.
برآوردها نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر این‌گونه سوانح در ایران افزایش‌یافته است. بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، حدود ۸۰ درصد کل حوادث رانندگی کشور را حوادث ترافیکی درون‌شهری تشکیل داده و در فاصله سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۷ سهم حوادث ترافیکی درون‌شهری کشور از ۶۸ در صد به بیش از ۸۰ درصد افزایش یافته است.
رئیس ستاد سفر استان تهران آمار تلفات حوادث رانندگی درون شهر تهران را نگران‌کننده اعلام کرده و گفته که حوادث رانندگی درون‌شهری سه برابر حوادث برون‌شهری گزارش شده است. طبق گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس راهور، درصد تصادم‌های منجر به فوت موتورسواران پایتخت در ۱۳۹۳حدود ۳۱ درصد و در ۱۳۹۴حدود ۲۹ درصد بوده است. به گفتۀ رئیس ستاد سفر استان تهران،۴۰ درصد افرادی که در حوادث رانندگی از بین می‌روند،سرپرست خانوارند که قشر مولد و نیروی کار جامعه محسوب می‌شدند. از بین رفتن این افراد هزینه‌های اقتصادی زیادی به کشور تحمیل می‌کند.
بر اساس آمارهای موجود در خصوص برخی از شهرهای ایران، در سال ۱۳۹۱تعداد۵۷۸۵ تصادم و در ۱۳۹۲تعداد ۵۸۴۶تصادم در داخل محدودۀ شهر ارومیه رخ‌داده است.تعداد تصادم‌های منجر به آسیب جسمی در شهر ارومیه در ۱۳۹۲ نسبت به ۱۳۹۱حدود ۳۷/۱۴ درصد افزایش داشته است. به‌عبارت‌دیگر، تعداد تصادم‌های منجر به آسیب جسمی در ۱۳۹۱ به میزان ۲۱۷۱مورد و در ۱۳۹۲به میزان ۲۴۸۳ مورد بوده است.
مسئول مرکز فوریت‌های پزشکی کاشان،میزان حوادث ترافیکی کاشان در سال ۱۳۸۵ را ۴۵۰۸ مورد ذکر کرده است که از این تعداد ۳۲۸۸ مورد آن مربوط به تصادم‌های درون‌شهری بوده است. او با ذکر این نکته که بیشترین آمار تصادم‌های شهری مربوط به موتورسواران بوده است،گفت: ” در این مدت ۸۸نفر براثر این تصادفات جان خود را ازدست‌داده‌اند که در این میان ۲۴ نفر بر اثر تصادف با موتور کشته‌شده‌اند.”
بنا به اظهار مدیرکل بهزیستی استان فارس، ” هزینۀ امکانات بهداشتی یک معلول ضایعه نخاعی سرسام‌آور و ماهانه حدود ۳۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است.”او یادآور می‌شود که در حال حاضر ۱۴۰۰ معلول نخاعی جزو مددجویان بهزیستی استان هستند که تهیه امکانات موردنیاز بسیار مشکل شده است.” استان فارس به علت تصادم‌های ترافیکی ،رتبه نخست معلولان ضایعه نخاعی در کشور را دارد.
جانشین رئیس پلیس راهور تهران ،ضمن اشاره به برخی از موارد تخلف موتورسواران،تردد در خطوط ویژه،انجام حرکات مخاطره‌آمیز و نمایشی،عبور از پیاده‌رو، عبور از چراغ‌قرمز ، و حرکت در خلاف جهت را بیشترین نوع تخلف برمی‌شمارد. همین مقام مسئول، بی‌توجهی به جلو (۳۲ درصد)، رعایت نکردن حق تقدم (۱۷ درصد) ،و تغییر مسیر ناگهانی (۱۰ درصد) را بیشترین علل وقوع تصادم‌ها می‌داند.
با توجه به همین مختصر ، می‌توان ابعاد نگران‌کنندۀ حوادث درون‌شهری را بازشناخت که متأسفانه هرروز گسترش بیشتری می‌یابد. در این سال‌ها، علاوه بر سرپرستان خانواده‌ها و نیروی کار مولد، دردمندانه باید گفت که بسیاری از شخصیت‌های علمی،فرهنگی و هنری، و نیروهای خلاق کشور براثر چنین حوادثی یا ازمیان‌رفته‌اند یا دچار آسیب‌های بسیار جدی شده‌اند.نمونۀ بارز یکی از این افراد مؤثر ، مهندس مرتضی قدسی است. شخصیتی فهیم، خلاق، و فعال در سطح استان مازندران که با دریغ و درد،اکنون از فعالیت‌های اجتماعی و سازندۀ خود بازمانده است. بی‌شک عدم حضور مهندس قدسی در عرصۀ فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی،خسران بزرگی برای شهر ما و سراسر استان مازندران است.
بیایید از امروز با رعایت حقوق دیگران و نیز رعایت اصول راهنمایی و رانندگی،به‌سوی آرامش در خیابان‌های شهرمان گام برداریم تا به سهم خود از تکرار چنین حوادث ناگواری که منجر به نابودی نیروی انسانی و سرمایۀ ملی می‌شود، جلوگیری کنیم. این اقدام کمترین کاری است که یک شهروند مسئول می‌تواند انجام دهد.