• Comments:۱

پویشی برای حمایت از حقوق عابران پیاده در بابل

اشکان جهان‌آرای، همشهری مازندران: حق عابر پیاده در همه کشورهای دنیا شناخته شده است. حتی در کشور ما نیز حقوقی برای عابران در نظر گرفته شده که در قالب قوانین راهنمایی و رانندگی دیده می‌شود. اما این‌که چقدر به این حق توجه می‌شود جای تامل دارد. نگاهی به آمارها نشان می‌دهد که توجه چندانی به حقوق عابران پیاده نمی‌شود. یا این که خود عابران پیاده گاهی بی‌توجه به وظایف خود هستند و حوادثی در این بین رقم می‌خورد که جبرانی برای آن‌ها وجود ندارد. بنا به آمار پزشکی قانونی مازندران، از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه سال گذشته ۱۹۵ عابر در مازندران بر اثر تصادف با وسایل نقلیه جان خود را از دست دادند. در چنین شرایطی باید حساسیت‌ها به وظایف و حقوق عابران پیاده نیز افزایش یابد. این حساسیت‌ها را چه نهاد یا گروهی باید بالا ببرد؟ طبیعی است که فرهنگسازی پاسخ این پرسش است. اما فرهنگسازی با کمک سازمان‌های دولتی و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌تواند این هدف را محقق کند.
هفته گذشته در سالن همایش‌های بنیاد علمی حریری بابل نشستی با همین موضوع برگزار شد. نشست هم‌اندیشی گسترش حق عابر پیاده که در آن نمایندگان سازمان‌های مختلف ایده‌ها و تعهدات خود را به منظور ترویج برنامه‌های خیابان‌های امن برای شهروندان اعلام کردند تا به این ترتیب بابل به عنوان شهری که حق عابر پیاده را رعایت مى‌کند، به کشور معرفی شود.
یکی از مسئولان برگزاری این نشست و طراحان این پویش مردمی در گفت‌وگو با همشهری اظهار کرد: ۱۸ شهریور سال گذشته مراسمی با حضور حدود ۱۵۰ تن از شهروندان در خیابان‌های شهر برگزار شد و این روز را به عنوان روز «حمایت از حق عابر پیاده نامگذاری کردیم. دلیل برگزاری این برنامه هم اتفاقی بود که ۱۸ شهریور سال ۹۳ برای پدرم افتاد. ایشان در حال عبور از خاط عابر پیاده بود که با یک موتوسیکلت تصادف کرد و از آن زمان تا کنون به خاطر آسیب‌هایی که به سرشان وارد آمده دچار اختلالات شناختی و ضایعات مغزی شده است. یک سال پس از گذشتن از این اتفاق به این فکر کردیم که به جای نگاه شخصی به این اتفاق ناگوار و انتقام‌جویی به دنبال راهکاری برای پیشگیری از حوادث مشابه باشیم.
«ستاره قدسی» افزود: با توجه به دلیل فعالیتی که در تهران در سمن «مجمع حق بر شهر باهمستان» داشتم و از سال ۹۱ روی حق عابر پیاده به گونه‌های مختلف و برای رده‌های سنی گوناگون کار می‌کردیم، تصمیم گرفتم پویشی را راه‌اندازی کنم که در بابل گامی گسترده برداشته شود. این اتفاق ناخوشایند باعث شد به فکر فعالیت اجتماعی بیفتیم. اتفاقی که روزانه در همه جای کشور می‌افتد. متاسفانه هیچ صدایی هم شنیده نمی‌شود. جز این‌که در رسانه‌ها خبر تصادف‌ها را بخوانیم. در این زمینه که شهروند چه حقی می‌توانست داشته باشد کاری نمی‌شود و سخنی به میان نمی‌آید.
قدسی اظهار کرد: به این نتیجه رسیدیم که به جای تعیین مقصر روی این وقت بگذاریم که چطور می‌شود این اتفاق نیفتد. واقعیت این است که اگر سرعت آن موتورسوار کمتر بود و اگر حق عابر پیاده معنایی داشت این اتفاق نمی‌افتاد. اگر به هر دلیلی سرعت مجاز معنا داشت، اتفاق با این شدت رخ نمی‌داد. برای بهتر شدن وضعیت لازم بود که در حوزه حساس‌سازی نسبت به این موضوع گام برداریم و کم‌کم فرهنگسازی کنیم.
این فعال اجتماعی خاطرنشان کرد: کاری که سال گذشته انجام دادیم نمادین بود و برای آن یک روز اثرگذاری داشت. خواستیم یک کار بلندمدت‌تر انجام دهیم. برای همین تصمیم گرفتیم ۱۸ شهریور امسال یک شکل دیگر برنامه را برگزار کنیم و این برنامه که در روزهای آتی شکل آن اعلام می‌شود، آغاز رسمی یک پویش به نام «من هم خط عابر پیاده را می‌خوانم» باشد.
قدسی با بیان این‌که هدف این پویش حمایت از حق عابر پیاده است، گفت: اطلاع‌رسانی و حساس‌سازی و تمرین برای یک تلاش گروهی با یک پیمان مشترک بین همه افراد، سازمان‌ها و نهادها هدف اصلی پویش است. برای این موضوع در نخستین گام یک استیکر طراحی شد. برچسب دو طرفه‌ای که به شیشه جلوی ماشین نصب می‌شود. این برچسب نوشته‌ای چند بندی دارد که اعلام می‌کند مالک خودرو متعهد می‌شود آن چند مورد را رعایت کند. عابران پیاده و کسانی که این برچسب را از بیرون می‌بینند متوجه می‌شوند که این خودرو عضو پویش است و به حقوق عابران احترام می‌گذارد.
قدسی افزود: البته به همان نسبت افراد پیاده هم به اجرای وظایف‌شان باید متعهد شوند. این‌که چطور باید از خطوط عابر بگذرند و چه زمانی اقدام به عبور کنند. در واقع یک فرهنگسازی دو طرفه است. می‌خواهیم بگوییم پیاده و سواره مقابل هم نیستند و در کنار هم قرار می‌گیرند. حرف پویش این است که همه دقت کنیم پیاده هستیم. چون وقتی با این رویکرد نگاه کنیم می‌بینیم همان سواره، لحظه‌ای که از ماشین پیاده می‌شود عابر پیاده است. پس هم حق را معرفی می‌کنیم و هم وظیفه را.
این فعال اجتماعی خاطرنشان کرد: برای اطلاع‌رسانی بیشتر از فعالیت‌های این پویش یک سایت در هفته آینده رونمایی می‌شود که قرار است مرجع این پویش باشد. همه اشخاص، سازمان‌ها و شرکت‌ها در این سایت با ساختار پویش آشنا می‌شوند و در می‌یابند که چگونه همکاری کنند. هر گروه به فراخور توان و عملش می‌تواند برای پیشبرد اهداف پویش کمک کند که مهم‌ترینش گسترش پیام پویش است.
وی اظهار کرد: از یک ماه قبل با گروه‌های مختلف مردم نهاد و سمن‌ها و گروه‌های مردمی و سازمان‌های متولی شهر بیان کردیم که هدف این فعالیت چیست. چون با کمک این گروه‌های منسجم می‌توان این کار را گسترش داد. در این باره مؤسسه پژوهشی کودکان دنیا هم اعلام آمادگی کرد تا هر نوع همکاری را که می‌تواند داشته باشد را انجام دهد. با توجه به تجربه طرح جاده‌های ایمن توسط این مؤسسه فرصت فوق العاده‌ای برای پویش «من هم خط عابر پیاده را می‌خوانم» است. طراح پویش «من هم خط عابر پیاده را می‌خوانم» خاطرنشان کرد: در نشست روز پنجشنبه که گروه‌های مختلفی اعم از فعالان اجتماعی، مهدهای کودک، گروه‌های ورزشی، بنیاد علمی حریری، مؤسسه مهر خانواده سالم و سایر فعالان اجتماعی در آن حضور داشتند گفتیم که چرایی برپایی این پویش چیست. قرار شد گروه‌هایی که هستند اعلام کنند چطور می‌توانند به این جریان کمک کنند. به برگزاری اثرگذار فعالیت‌های پویش امیدوار هستیم و می‌دانیم که شهروندان بابل همراهی خیلی خوبی با این پویش خواهند داشت تا بابل به عنوان نخستین شهر حامی حقوق عابر پیاده در کشور شناخته شود.