نقاشی دیواری با موضوع حذف تلفات عابرپیاده

گام سوم کمپینِ من هم خط عابر پیاده را می‌خوانم در محور خیابان مدرس ـ شریعتی شهر بابل، جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ با نقاشی بر دیوارهای شهری آغاز شد. این برنامه با هدف اطلاع‌رسانی در مورد حق عابر پیاده با مشارکت گروه‌ها و فعالان مدنی شهر بابل برنامه‌ریزی و اجرا شد.

نقاشی‌های دیواری با موضوع حق عابر پیاده و ضرورت توجه به آن توسط گروه‌های جمعیت دوستداران شهر سالم، مؤسسه مهر خانواده سالم، مدرسه راهنمایی دخترانه غیردولتی حکمت و مجمع حق بر شهر باهمستان در موقعیت‌های مختلف طراحی و اجرا شدند. در این برنامه کودکان، نوجوانان، زنان، مردان، سالمندان و افراد با نیازهای ویژه حق خود را به‌عنوان عابر پیاده و مبتنی بر نیازهایشان بر دیوارهای شهرشان ترسیم کردند.

برخی گروه‌ها و فعالان مدنی با توزیع بروشور معرفی کمپین، حمل پلاکارد با عبارت‌هایی مانند «تو هم خط عابر پیاده را می‌خوانی؟»، «آهسته! مراقب عابر پیاده باشیم.»، «امنیت عابر پیاده تصادف نیست.»، «من برای عابر پیاده می‌ایستم» و … و گفت‌وگو با رهگذران در راستای اطلاع‌رسانی و ترویج پیام کمپین و پیگیری اهداف آن با این برنامه همراه شدند. گروه‌های همکار در این بخش عبارتند از گروه ورزشی سیمرغ بابل، خانه کودکان سیاره زمین، گروه کوهنوردی شقایق بابل، گروه کوهنوردی طبرستان جوان، گروه کوهنوردی مهرگان، گروه کوهنوردی نشاط، انجمن یاوران زمین، جامعه کوهنوردی بابل، گروه فرهنگی ـ ورزشی باران، گروه پدران خوب بابل، انجمن امداد به بیماران سرطانی ایران و کانون ناشنوایان بابل. شرکت شیمی لوکس در این برنامه مسؤولیت تأمین رنگ و برخی ابزار مورد نیاز را عهده‌دار شد و این‌گونه از این برنامه کمپینِ من هم خط عابر پیاده را می‌خوانم حمایت کرد. این برنامه همچنین با همکاری شهرداری بابل در آماده‌سازی برخی موقعیت‌ها انجام شد.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیوستن به کمپین

با حرکت امن در حرکت سواره و پیاده

شما با احترام به خط عابرپیاده و رعایت نکات حرکت امن در حرکت پیاده، سواره، دوچرخه و موتور می‌توانید به کمپین خط عابر پیاده بپیوندید.

با عضویت در رسانه‌های اجتماعی کمپین

کمپین در تلگرام، اینستاگرام، و توئیتر با شناسه khateaber@ فعالیت می‌کند. با پیوستن به این کانال‌های ارتباطی در رساندن صدای کمپین مشارکت کنید.

با استفاده از شب‌تاب (چراغ همراه)

شب‌تاب محصولی از کمپین برای دیده‌شدن در شب است. با تهیه و استفاده از آن می‌توانید ضمن افزایش ایمنی خود به گسترش استفاده از آن کمک کنید

با نصب برچسب «من برای عابرپیاده می‌ایستم»

شما می‌توانید با تهیه و نصب برچسب «من برای عابرپیاده می‌ایستم» بر شیشه جلو خودروی خود برای احترام به حق عابرپیاده همپیمان شوید.

با عضویت در کارگروه‌های کمپین​

کمپین در حال حاضر در دو کارگروه آموزش و ترویج داوطلب می‌پذیرد. برای مشارکت فرم عضویت را پر کنید.

با کمک مالی به کمپین​

کمپین یک حرکت جمعی و سرمایه عمومی برای حذف تلفات عابرپیاده در شهر بابل است. با کمک مالی به کمپین در پیشبرد اهداف کمپین سهیم شوید.