مانور یک هفته‌ای «حرکت امن در کنار هم»

سومین رویداد فصلی کمپین من هم خط عابر پیاده را می‌خوانم، در ادامه فعالیت‌های این کمپین که از ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ جهت پیگیری حقوق و وظایف متقابل شهروندان نسبت به خط عابرپیاده و با هدف حذف تلفات عابرپیاده شروع به کار کرد، در تیر ماه سال جاری با مشارکت سازمان‌ها و گروه‌های مردم‌نهاد حامی این کمپین در شهر بابل به مدت یک هفته برگزار شد. این رویداد در قالب مانور حرکت امن در کنار هم و با هدف آموزش فرهنگ ترافیکی استفاده از خط عابر پیاده توسط حدود ۲۰ سازمان مردم نهاد و مؤسسه غیرانتفاعی اجرا شد. محوریت این برنامه آموزش وظایف و مسئولیت‌های متقابل میان عابران پیاده و رانندگان وسایط نقلیه بود به طوری‌که بتوانیم به عنوان شهروند با انجام کارهای ساده و اجرای درست قوانین ترافیکی به حقوق یکدیگر احترام بگذاریم و به‌سوی ایجاد خیابان‌های امن و آرام و بدون تلفات رانندگی حرکت کنیم.

تمامی گروه‌های مشارکت‌کننده به مدت پنج روز از شنبه ۲۴ تا چهارشنبه ۲۸ تیر ماه ساعت ۵:۳۰ تا ۷:۳۰ بعدازظهر در خیابان‌های مدرس ـ شریعتی شهر بابل در موقعیت‌های مختلف و به شیوه‌های گوناگون عابران پیاده را به استفاده از خطوط عابر پیاده و رانندگان اتومبیل و موتورسیکلت و دوچرخه سواران را به رعایت حق عابر پیاده و توقف پشت خط عابر پیاده دعوت و تشویق کردند. همکاری سازمان‌های متولی توسعه شهر بابل شامل شهرداری، اداره راهنمایی و رانندگی و فرمانداری شهرستان بابل برای برگزاری این مانور یک هفته‌ای، در موفقیت این حرکت مدنی، جمعی و مشارکتی بسیار اثرگذار بوده است.

برنامه بعدی کمپین من هم خط عابر پیاده را می‌خوانم، ادامه این اقدام آموزش فرهنگ ترافیکی در بازه‌های زمانی مشخص تا انتهای سال است که با مشارکت سازمان های مردم نهاد بابل در امتداد محور مرکزی شریعتی ـ مدرس به‌عنوان یکی از شریان‌های اصلی ترافیکی و عملکردی شهر بابل اجرا خواهد شد. باشد که با تداوم این اقدام‌های آموزش شهروندی و با همکاری تمامی ارگان‌های دولتی، غیردولتی و بخش خصوصی تلفات رانندگی در درجه اول در این محور و در نهایت در شهر بابل حذف شود و شهر بابل به الگویی برای رعایت یک از پایه‌ای‌ترین و مدنی‌ترین حقوق شهروندی تبدیل شود. تا مردمان شهرهایمان اعم از زنان، مردان، کودکان، سالمندان و افراد با نیازهای ویژه، طعم آرامش و امنیت حضور در خیابان‌ها را در آینده‌ای در دسترس تجربه کنند.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیوستن به کمپین

با حرکت امن در حرکت سواره و پیاده

شما با احترام به خط عابرپیاده و رعایت نکات حرکت امن در حرکت پیاده، سواره، دوچرخه و موتور می‌توانید به کمپین خط عابر پیاده بپیوندید.

با عضویت در رسانه‌های اجتماعی کمپین

کمپین در تلگرام، اینستاگرام، و توئیتر با شناسه khateaber@ فعالیت می‌کند. با پیوستن به این کانال‌های ارتباطی در رساندن صدای کمپین مشارکت کنید.

با استفاده از شب‌تاب (چراغ همراه)

شب‌تاب محصولی از کمپین برای دیده‌شدن در شب است. با تهیه و استفاده از آن می‌توانید ضمن افزایش ایمنی خود به گسترش استفاده از آن کمک کنید

با نصب برچسب «من برای عابرپیاده می‌ایستم»

شما می‌توانید با تهیه و نصب برچسب «من برای عابرپیاده می‌ایستم» بر شیشه جلو خودروی خود برای احترام به حق عابرپیاده همپیمان شوید.

با عضویت در کارگروه‌های کمپین​

کمپین در حال حاضر در دو کارگروه آموزش و ترویج داوطلب می‌پذیرد. برای مشارکت فرم عضویت را پر کنید.

با کمک مالی به کمپین​

کمپین یک حرکت جمعی و سرمایه عمومی برای حذف تلفات عابرپیاده در شهر بابل است. با کمک مالی به کمپین در پیشبرد اهداف کمپین سهیم شوید.